<< Tillbaka till sida 16 :: < Föregående artikel på sidan :: Nästa artikel på sidan > :: Skriv ut sidan
Ny förlust för SIF
SUNDS IF 2 LIETO 5

FOTBOLL. Sunds IF åkte på sin andra raka förlust i riksseriens division fyra. Hemma på Sportkila blev det förlust med 2–5 mot Lieto som i tabellen ligger tre pinnhål nedanför femteplacerade SIF. Målskyttar var Mathias Andersson på straff samt Thomas Ahlqvist.

– Vi spelade dåligt. Det går inte att sätta fingret på vad det var, men vi var långt från markeringarna, konstaterar tränaren Janne Bruhn.

Nästa helg är det en ny drabbning, den här gången på bortaplan. Då väntar Åbolaget TuWe som bara har en seger på fem omgångar. (mt)

Jimmy Sundman

Thomas Ahlqvist


Förstora bilden >

<< Tillbaka till sida 16 :: < Föregående artikel på sidan :: Nästa artikel på sidan > :: Skriv ut sidan